نشنال جئوگرافی به تازگی برندگان مسابقه‌ی عکاسی از طبیعت را در سال جاری میلادی اعلام کرد. تصاویری که هر کدام در جای خود سزاوار تحسین و توجه هستند.

باز هم دنیای عکاسی و باز هم درخشش تصاویر ارسال‌شده به یکی از مهم‌ترین و معتبرترین مسابقات عکاسی دنیا یعنی نشنال جئوگرافی.

امسال نیز همچون سال‌های گذشته، عکاسان خوش‌ذوقی از گوشه و کنار جهان دوربین به دست گرفتند و دنیای ذهنی و مفاهیم مد نظر خود را با بینندگان در میان گذاشتند. با نگاهی به تصاویر ارسالی امسال، به‌خوبی مشخص است که داوران برای اعلام برندگان نهایی، کاری سخت در پیش رو داشتند.

برنده‌ نخست امسال به همراه یک نفر، سفری ده‌روزه به جزایر گالاپاگوس داشت، به‌علاوه یک آموزش تخصصی در زمینه ویرایش عکس و البته مبلغ ۲۵۰۰ دلار. کل این جوایز به عکاس خوش‌شانس «گرگ لکوئر» رسید که تصویری به‌یادماندنی از تقابل شکار و شکارچی در دنیای زیر آب به نمایش گذاشته است.

به گفته مسئولان برگزاری، امسال نیز تصاویر ارسالی فوق‌العاده بودند و کار انتخاب بسیار سخت. این مسابقه در چهار شاخه‌ی تصاویر پویا، چشم‌انداز، پرتره‌ی حیوانات و مشکلات زیست‌ محیطی برگزار شد که در ادامه همراه شما عزیزان برندگان هر بخش را معرفی خواهیم کرد.

برنده‌ی عنوان برتر: فرار ساردینی

عکاس: جی. لکوئر (G. Lecoer)- آفریقای جنوبی

برنده‌ی دوم بخش تصاویر پویا: گردباد

عکاس: توری شی آستبرگ (Tori Shea- Ostberg)- کلرادو

جایگاه سوم بخش تصاویر پویا به این تصویر رسید: اقبال حواصیلی

عکاس: سولت کادیچ (Zsolt Kudich)- مجارستان

تقدیر شده در بخش تصاویر پویا: جشن عروس دریایی

عکاس: اسکات پورتلّی (Scott Portelli) -نیو ساوت ولز- استرالیا

عنوان نخست بخش چشم‌انداز: کشمکش زندگی

عکاس: جیکاب کاپتین (Jacob Kaptein)- هلند


برچسب‌ها: \"نشنال\"جئوگرافی\"گالاپاگوس\"

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 1 دی 1395 | 8:28 | نویسنده : حمید حسینی |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.