نمونه‌ عکس‌های بی۲: عکس‌های اندرو بلوسو

گزینه‌ی بلوسو برای عکاسی خارج از استودیو بدون دست‌یار، فلاش بی۲ بود که به راحتی می‌توانست توسط خود عکاس جابه‌جا شود. بدین‌ترتیب، او می‌توانست به راحتی تعداد زیادی عکس در یک روز به ثبت برساند.

مشکل اساسی بلوسو در این عکاسی، کوتاه بودن روز در زمستان بود که فشار کاری را دوچندان می‌کرد. تصویر اول که در یکی از زیباترین خیابان‌های استکهلم به ثبت رسیده است، با توجه به نور روز و حالت مدل، نیازمند نوری نرم بود که به خوبی مدل را با نور محیط هماهنگ کند؛ از این رو عکاس از بیوتی‌دیش سفید OCF بهره برده است. برای این کار عکاس، هد فلاش سبک بی۲ را با یک دست، در ارتفاع بالاتر از دوربین نگه‌داشته و با دست دیگر عکاسی کرده است.

بولوسو می‌گوید، کیفیت نوری بیوتی دیش سفید، برای عکاسی پرتره بسیار مناسب است و هم‌زمان نوری متمرکز با سایه‌های نرم به دست می‌دهد. هم‌چنین با توجه به قابلیت تی‌تی‌ال فلاش بی۲، کنترل نورپردازی و تعدیل نسبت نوری فلاش و نور روز بسیار ساده بود و آن‌چنان که عکاس می‌گوید، در کمتر از پنج دقیقه، به عکس دلخواه دست یافته است.

در تصویر بعد که از نوردهی مشابهی بهره می‌برد نیز عکاس به سرعت به عکس دلخواه رسیده است. چرا که قابلیت عکاسی پی‌در‌پی  فلاش بی۲، به عکاس اجازه می‌دهد تعداد زیادی عکس در زمانی کوتاه به ثبت برساند و بهترین عکس را از میان آن‌ها انتخاب کند. این قابلیت به خصوص در هنگام عکاسی از حیوانات بسیار کارآمد است.

بلوسو می‌گوید، در عکس بعد می‌خواستم عکس با عمق میدان کم داشته باشم که در آن آسمان با رنگ آبی تیره به ثبت برسد و در عین‌حال نور مدل کم نباشد.‌ از این رو، عکاس از قابلیت هم‌زمانی فلاش بهره برده است، عکسی با حساسیت ایزو۲۰۰، دیافراگم f/4 و سرعت شاتر۱/۲۰۰۰ به ثبت رسانده که تنظیم قدرت فلاش نیز بر عهده‌ی دوربین (TTL) بوده است.

همان‌طور که می‌دانید، قابلیت تی‌تی‌ال برای عکاسانی که تنها از یک نور استفاده می‌کنند،‌ بسیار کارآمد است. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا به دلخواه خود تنظیمات دوربین را تغییر دهد و  کنترل نور فلاش را به دوربین واگذار کند. بدین‌ترتیب هر تغییری در فاصله یا زاویه‌ی فلاش نیز به صورت خودکار در تنظیم نور فلاش محاسبه می‌شود.

در عکس بعد که در نزدیکی غروب گرفته شده است، نور خورشید به عنوان بک‌لایت استفاده شده و نور فلاش به عنوان نور اصلی به کار گرفته شده است. این بار، عکاس برای دست‌یابی به نوری یک‌دست‌تر از یک اکتاباکس ۶۰ استفاده کرده است که به همراه گرید پارچه‌ای بر روی پایه‌ی نور قرار گرفته بود.

بلوسو در عکس آخر، که دو نفر در حال راه‌رفتن به ثبت رسانده است، ژنراتور بی۲ را به کمربند خود بسته و کمی جلوتر از آن‌ها در حالی که هد بی۲ به همراه  بیوتی دیش سفید OCF را در دست داشت، شروع به راه‌رفتن کرد و با کمک قابلیت تی‌تی‌ال، تنها پس از ثبت چند عکس، به عکس دلخواه خود دست‌یافت.

منبع مطالب : http://www.ntptrading.com


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


برچسب‌ها: "آندروبلوسو"سوئد"استودیو"استکهلم"بیوتی"دیش"

تاريخ : دو شنبه 13 دی 1396 | 9:0 | نویسنده : حمید حسینی |
.: Weblog Themes By BlackSkin :.